Krzysztof Komorniczak | ECDP Group
Krzysztof Komorniczak

Krzysztof Komorniczak

Współzałożyciel Grupy ECDP

ul. Twarda 18
Spektrum Tower
XII piętro
00-105 Warszawa

Współzałożyciel Grupy ECDP

Zarządza rozwojem sieci oddziałów w Holandii, na Litwie, Białorusi, Ukrainie i na Malcie. Specjalizuje się w transakcjach międzynarodowych. Jest także partnerem w kancelarii działającej w ramach Grupy ECDP – ZJPL International Lawyers.

Przez wiele lat doradzał firmom z różnych branż, tj. transport, logistyka i spedycja czy ochrona zdrowia. Posiada uprawnienia doradcy podatkowego, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył również studia w Brytyjskim i Europejskim Centrum Prawa (University of Cambridge) oraz studia w Amerykańskim Centrum Prawa (University of Florida) na Uniwersytecie Warszawskim.

Współautor ekspertyz i opinii dotyczących prawa podatkowego dla Sejmu RP. Ekspert podatkowy Business Center Club. Na przestrzeni ostatnich 20 lat przeprowadził setki szkoleń z zakresu prawa podatkowego dla przedsiębiorców, był wykładowcą m.in. SGH i Uniwersytetu Warszawskiego. W 2020 roku wyróżniony przez prestiżowy dziennik Rzeczpospolita jako najlepszy w Polsce specjalista od International Tax Law.

Autor książek i publikacji o tematyce podatkowej, w tym komentarzy o zmianach w VAT dla wydawnictwa Beck.

Prywatnie zaczytuje się literaturą political fiction, najlepiej z rodziną pod żaglami u wybrzeży ulubionej Malty.