Karolina Gierszewska | ECDP Group

Karolina Gierszewska

Prokurent, Dyrektor Departamentu Podatków

Prokurent ECDP TAX Mazur i Wspólnicy sp.k., Dyrektor Departamentu Podatków. Prawnik, doradca podatkowy.

Od kilkunastu lat związana z ECDP, w której przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej. Wcześniej związana z organami administracji podatkowej. Specjalizuje się w tematyce podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Uczestniczy w czynnościach bieżącego doradztwa podatkowego, konsultacjach i audytach podatkowych. Prowadzi wykłady związane z tematyką podatku od towarów i usług.

Przeprowadziła setki szkoleń dla branży turystycznej, transportowej, medialnej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej i wielu innych. Szczególną uwagę poświęca problemom rozliczeń podatkowych w uczelniach wyższych (a także innych jednostkach sektora finansów publicznych).

Współautorka publikacji książkowych o tematyce podatkowej, m.in. „Majątek trwały w jednostkach finansów publicznych”, „Leasing w ujęciu prawnym, podatkowym i rachunkowym”, „Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach”, „Rachunkowość i podatki w instytucjach kultury”, „VAT w jednostkach samorządu terytorialnego”, „Podatek AVT w branży TSL”. Autorka dziesiątek artykułów z zakresu prawa podatkowego.

Specjalizacje: doradztwo podatkowe, VAT, audyty podatkowe

 

Wiodące kompetencje: