Szkolenia miękkie | ECDP Group

Szkolenia miękkie

Wyróżnik ECDP na rynku

Zajęcia prowadzone są metodą coachingu grupowego z elementami psychodramy biznesowej. Tym co nas wyróżnia jest fakt, iż wykorzystujemy nowinki z branży IT do kształtowania nowych nawyków z obszaru kompetencji miękkich. Dlatego często używamy kamery video, kręcimy także dla naszych klientów filmy w technologii cyfrowej z udziałem aktorów, bądź przekazujemy treści w formie filmów animowanych w technologii Adobe Animate. Oferujemy także uczestnikom, w celu wzmocnienia efektu nauki nowych umiejętności, używanie na sali szkoleniowej oraz poza nią, zgrywalizowanej aplikacji na urządzenia przenośne.

W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość przetrenowania nowych umiejętności w bezpiecznych warunkach. Głównym elementem prowadzonych warsztatów są różnego rodzaju ćwiczenia i treningi, ponieważ wierzymy, że ludzie najefektywniej asymilują nowe umiejętności, kiedy mają możliwość faktycznego ich doświadczania, także w sytuacjach emocjonalnie trudnych, zbliżonych do tych, które dzieją się na co dzień w pracy.

Korzystamy także z tradycyjnych metod prowadzenia szkoleń, takich jak: mini wykład, mini prezentacja, autorskie gry i zabawy, dyskusja, wymiana doświadczeń.

O efektach

Nasze szkolenia są zaproszeniem uczestnika do odbycia przygody, która zwiększy zaangażowanie do działania na sali szkoleniowej, jak i po powrocie do pracy. Uważamy, że kluczem do zmiany przekonań jest doświadczenie, a jedną z jego najsilniejszych form jest decentracja. W tym kontekście rozumiemy ją jako m.in. odczucie przez uczestników tego, jak wygląda świat z punktu widzenia ich klienta. Z tego wynika jakie są jego potrzeby i jak można na nie odpowiedzieć. Z drugiej strony uczestnik ma też możliwość zaobserwowania swoich tendencji do zachowań, a co najważniejsze zaeksperymentowania w bezpiecznych warunkach nowych pożądanych zachowań, które przy wsparciu trenera, coacha są podstawą do kształtowania nowego nawyku reagowania w trudnej sytuacji.

Aby zilustrować nasz pomysł na przeżycie emocji i naukę umiejętności poprzez przygodę, proszę o wcielenie się w rolę uczestnika podążając za instrukcją:

  • uruchom w sobie mechanizmy konkretnego przeżycia – rozsiądź się wygodnie, zrelaksuj i pozwól obrazowi i dźwiękowi porwać się do innej rzeczywistości. Oddaj się przyjemności podróżowania w czasie i przestrzeni – wejdź w świat filmu lub/i animacji. Przeniesiemy Cię w inne okoliczności niż sala szkoleniowa. Zobacz, zainspiruj się, uruchom wyobraźnię. Daj się zaskoczyć zmianą akcji. Odegraj rolę w swojej rzeczywistości zawodowej lub nowej i zupełnie nie zawodowej fabule po to, aby doświadczyć emocji, dać się sprowokować, zaeksperymentować;
  • uruchom w sobie mechanizmy refleksyjnej obserwacji – poznaj siebie. Odpowiedz na pytania m.in.: jaki archetyp jest u Ciebie wiodący, kiedy i jak dopowiadasz motywy działania innych ludzi, jakich używasz generalizacji w postrzeganiu, jaka jest Twoja tendencja do nawykowych zachowań w sytuacji konfliktu interesów, jakimi wartościami kierujesz się w tej konkretnej sytuacji? Poznaj siebie – co Ci służy, a co warto zmienić, zastąpić, rozwinąć w Twoim jestestwie. Zidentyfikuj swoje silne strony, talenty i skonfrontuj je z głównymi obszarami uczenia się i Twojego rozwoju;
  • uruchom w sobie mechanizmy abstrakcyjnego uogólniania – poznaj siebie. Zastanów się jak chciałbyś reagować, gdyby to było możliwe, jakie masz pomysły i rozwiązania, nowe punkty widzenia? Jak modelowo warto się zachować w tej konkretnej sytuacji zawodowej lub fikcyjnej;
  • uruchom w sobie mechanizmy aktywnego eksperymentowania – poznaj siebie. Zrób to teraz, zobacz czy Ci „do twarzy” z nowym zachowaniem? Treningowo odegraj rolę. Skorzystaj z wsparcia trenera, coacha. Zacznij wypracowywać w bezpiecznych warunkach nowy nawyk reagowania;
  • uruchom w sobie mechanizmy kształtowania nowego nawyku po szkoleniu – poznaj siebie.  Sprawdź, czy uczysz się bawiąc? Korzystaj z wykorzystaniem smartfona, laptopa ze zgrywalizowanej aplikacji. Regularnie, nawet codziennie, karm się „pigułkami wiedzy” oraz „infografikami” i wykonuj inspirujące, ciekawe, obsadzone w niebanalnej fabule zadania. Twórz plan rozwoju i ramy czasowe. Wspieraj samodyscyplinę i odpowiedzialność. Zadawaj pytania, zastanawiaj się, podważaj, konfrontuj, wspieraj i rywalizuj, osiągaj cele, rozwijaj się – poznaj siebie!

Chcesz porozmawiać o tej usłudze ?

W tych krajach świadczymy tę usługę: