Szkolenia sprzedażowe – Trójmiasto | ECDP Group

Szkolenia sprzedażowe – Trójmiasto

Idealny sprzedawca?

Wiele firm opierających swoją działalność na sprzedaży szuka sposobu na określenie modelu idealnego sprzedawcy, wierząc że jest to pierwszy krok na drodze do zwiększenie obrotów firmy i zadowolenia konsumentów. Jednak czy sprzedawca idealny naprawdę istnieje? Niektórzy sądzą, że tak, co najczęściej wynika z ich przeświadczenia o tym, że są osoby posiadające naturalne predyspozycje do konkretnych zawodów. Dobrym przykładem są w tym przypadku lekarze czy nauczyciele, o których często gdy są dobrzy w tym co robią mówi się, że są lekarzami czy też nauczycielem z powołania. Tak samo jest w przypadku sprzedawców – jedna osoba od samego początku będzie działała w sposób intuicyjny, nie mając problemu z nawiązaniem kontaktu z klientem, inna natomiast w tej samej sytuacji może tego kontaktu tak łatwo nie nawiązywać. Nie znaczy to jednak, że tylko osoby o konkretnym usposobieniu mogą z powodzeniem realizować się w sprzedaży. Ci, którzy posiadają naturalne predyspozycje do konkretnego zawodu mają po prostu trochę łatwiej, gdyż pewne rzeczy robią całkowicie podświadomie, podczas gdy inne osoby muszę dopiero nabyć odpowiednie nawyki i wypracować w sobie potrzebne cechy oraz umiejętności.

Jak stać się lepszym sprzedawcą?

Wszystkie umiejętności, niezależnie od tego czy chodzi o szybkie wykonywanie działań czy o biegłą i jak najbardziej naturalną rozmowę z klientem, można poprawić, jeśli tylko ma się świadomość tego, że poprawa doda wartość. Wszystkie posiadane przez nas na chwilę obecną umiejętności są tak naprawdę wynikiem naszej edukacji oraz doświadczenia. Oznacza to tym samym, że nawet nie posiadając naturalnych predyspozycji każdy może pracować nad polepszaniem swoich umiejętności jako sprzedawca. Istnieje wiele sposobów poprawy umiejętności sprzedażowych, z czego jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Wszystko tak naprawdę zależy od czasu, jaki możemy na to przeznaczyć. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem poprawy umiejętności są szkolenia sprzedażowe. TrójmiastoWarszawa, Kraków i inne większe miasta Polski stanowią na tyle dobry rynek biznesowy, że działają w nich liczne firmy zajmujące się różnego rodzaju szkoleniami dotyczącymi biznesu, marketingu oraz wszystkich innych sfer związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

W ECDDP prowadzimy szkolenia sprzedażowe w Trójmieście, Krakowie, Warszawie i innych miastach. Za każdym razem stawiamy na praktyczność, ograniczając teorie do minimum – sprzedawcy rozliczani są z wyników pracy, z konkretnie prezentowanych zachowań i umiejętności, nie z wiedzy z zakresu tych umiejętności. Z naszych obserwacji, dobry sprzedawca jest otwarty na nowe, na eksperymentowanie, wiedzę i innego człowieka. Te cechy są wystarczające do przygotowania sił sprzedaży do efektywnego kontaktu z klientami. Z umiejętności interpersonalnych, to co istotne, to umiejętność radzenia sobie z presją i ze stresem – warto pamiętać, że w sprzedaży istnieje duży problem wypalenia zawodowego. W obu tych aspektach pomagamy naszym klientom.

Zapraszamy do kontaktu