Branislav Gvoždiak Partnerem Grupy ECDP | ECDP Group

Mamy przyjemność poinformować, że do grona Partnerów Grupy ECDP, obok Krzysztofa Komorniczaka i Łukasza Mazura, dołączył Branislav Gvoždiak.

Branislav jest radcą prawnym specjalizującym się w obszarze międzynarodowego planowania podatkowego, w szczególności z uwzględnieniem rozwiązań dla rynku słowackiego i czeskiego. Zajmuje się sprawami korporacyjnymi, w tym obsługą spółek giełdowych oraz transakcjami M&A. W Grupie ECDP zarządza w szczególności jej słowackim, czeskim i cypryjskim oddziałem.

Branislav jest jednym z najlepszych specjalistów od prawa słowackiego i czeskiego. Nasi klienci doceniają praktyczne i merytoryczne rozwiązania, a właśnie takie dostarcza Branislav – komentuje Krzysztof Komorniczak, współzałożyciel Grupy ECDP.

Bardzo cieszy mnie dołączenie Branislava do grona Partnerów ECDP. Jego międzynarodowe kompetencje, a także doskonałe wyczucie biznesu pozwalają poszerzać i udoskonalać ofertę Grupy ECDP – podkreśla Łukasz Mazur, współzałożyciel Grupy ECDP.

Więcej na temat nowego Partnera Grupy ECDP w poniższym wywiadzie.

  • Jak przebiegała Twoja dotychczasowa kariera?

Swoją przygodę z Grupą ECDP rozpocząłem ponad dekadę temu, i jak widać, nadal wiążę z nią swoją przyszłość. Choć bardziej powinienem powiedzieć, że przyszłość wiąże z ludźmi, którzy ją tworzyli i tworzą, których uważam za wybitnych specjalistów i jednocześnie mam to szczęście nazywać ich przyjaciółmi. Na początku byłem odpowiedzialny za nasz pierwszy zagraniczny oddział – czeski, następnie otwierałem oddział na Słowacji, obecnie moja praca obejmuje zagadnienia całej grupy, jestem również dyrektorem naszej spółki cypryjskiej.

  • Jesteś Słowakiem. Skąd zamiłowanie do Polski?

Polska towarzyszy mi całe życie. Jestem Słowakiem, natomiast urodziłem się i do czasu osiągnięcia pełnoletności mieszkałem 7 kilometrów od granicy z Polską, w Tatrach. Do tego moja małżonka jest Polką, co prawda poznałem ją w Stanach Zjednoczonych, ale to ona sprawiła, że Polska stała mi się dużo bliższa, poznałem w Polsce mnóstwo wspaniałych ludzi, od których miałem okazję dużo się nauczyć – pracowitości, wytrwałości, lojalności. Bardzo Polskę i Polaków lubię, i myślę że uświadamiam też wszystkim moim klientom, że „polska jakość” – to jakość na najwyższym światowym poziomie.

  • Co wniesiesz do Grupy ECDP jako jej nowy Partner?

Wyjście poza Polskę. Postrzeganie Grupy ECDP w prawdziwie międzynarodowym wymiarze. Całość mojego zapału i doświadczenia. Tak jak od założycieli grupy, i ode mnie może każdy oczekiwać otwartość, jasne zasady współpracy, szacunek do ludzi z którymi współpracuję.

  • Jak Twoim zdaniem będzie wyglądała Grupa ECDP za 8 lat?

Mam nadzieję, że Grupa ECDP nie będzie już postrzegana jako polska firma z zagranicznymi oddziałami. Chcę doprowadzić do tego, by była to firma międzynarodowa, z polskimi korzeniami, polskiego pochodzenia. Mam nadzieję że nawet w krótszym czasie niż 8 lat uda się osiągnąć, by każdy z zagranicznych oddziałów świadczył usługi w takim zakresie i na takim poziomie, jak w Polsce.

11 grudnia 2019