Paweł Barnik | ECDP Group

Paweł Barnik

Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Podatków Pośrednich w ECDP TAX Mazur i Wspólnicy sp.k. Ekonomista, doradca podatkowy

Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Podatków Pośrednich w ECDP TAX Mazur i Wspólnicy sp.k. Ekonomista, doradca podatkowy

Specjalizuje się w podatku od towarów i usług. Odpowiedzialny za nadzór merytoryczny sporządzanych opinii oraz analiz podatkowych. Uczestniczy w czynnościach bieżącego doradztwa podatkowego, konsultacjach i audytach podatkowych.

Doświadczony wykładowca. Od lat prowadzi szkolenia dla podmiotów z branży spożywczej, handlowej, farmaceutycznej, TSL, ubezpieczeń społecznych, wodociągowej, energetycznej, szkolnictwa wyższego, a także szkolenia dla organów podatkowych i jednostek samorządu terytorialnego.

Autor i współautor licznych artykułów w prasie fachowej oraz portalach związanych z tematyką podatkową, jak również publikacji książkowych.

Wybrane publikacje: „Podatek VAT w branży TSL. Prawne i podatkowe aspekty transportu, spedycji i logistyki”, „Leksykon VAT. Praktyka. Teoria. Orzecznictwo”, „Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach”, „VAT w jednostkach sektora finansów publicznych”, „Centralizacja wraz z pierwszą korektą prewskaźnika”, „Rachunkowość i podatki w instytucjach kultury”.

Specjalizacje: doradztwo podatkowe, podatek VAT, audyty podatkowe

Wiodące kompetencje: