Richard Johann Pietrzyk | ECDP Group

Richard Johann Pietrzyk

Adwokat niemiecki, członek izb adwokackich w Polsce i Niemczech, partner zarządzający kancelarii ZJPL w Düsseldorfie

oddziały Düsseldorf / Warszawa

Specjalizuje się w prawie spółek, fuzji i przejęć oraz w prawie budowlanym. Ma ponad 20-letnią praktykę w zakresie doradztwa prawnego związanego z transgraniczną działalnością gospodarczą na rynku niemieckim i polskim oraz reprezentacji polskich przedsiębiorstw przed niemieckimi sądami i organami administracji.

Doradzał przy szeregu transgranicznych przejęć i transakcji nabycia przedsiębiorstw na rynku polskim i niemieckim w różnych branżach, m.in. finansowej, motoryzacyjnej, budowlanej, górniczej, produkcji tworzyw sztucznych.

Autor licznych publikacji poświęconych prawu gospodarczemu, budowlanemu oraz prawu pracy i ubezpieczeń społecznych. Prelegent na wielu konferencjach, warsztatach i seminariach poświęconych transgranicznej działalności gospodarczej i delegowaniu pracowników.

Od 1995 r. jest adwokatem niemieckim (Rechtsanwalt) w Düsseldorfie. Członek Izby Adwokackiej w Düsseldorfie (Rechtsanwaltskammer Düsseldorf) oraz Izby Adwokackiej w Warszawie. Członek Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej w Niemczech (Polnische Wirstschaftskammer in Deutschland e. V.). Arbiter Stałego Sądu Arbitrażowego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Warszawie. Jest członkiem izb adwokackich w Niemczech i Polsce.