Marcin Paweł Lewandowski | ECDP Group

Marcin Paweł Lewandowski

Adwokat niderlandzki, członek izb adwokackich w Niderlandach i Polsce, partner zarządzający kancelarii ZJPL w Amsterdamie

Beechavenue 10
1119PT Schiphol Rijk
Amsterdam

Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą o charakterze międzynarodowym. Doradza klientom korporacyjnym i indywidualnym w zakresie problematyki związanej z transakcjami lub sporami transgranicznymi. Od lat zajmuje się problematyką transgranicznego świadczenia usług, w szczególności delegowania i użyczania pracowników. Reprezentuje przedsiębiorców w sprawach z elementami transgranicznymi przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi.

Stale współpracuje z Polską Izbą Gospodarczą w Niemczech oraz Stowarzyszeniem Agencji Zatrudnienia, a także Korporacją Przedsiębiorców Budowlanych UNI-BUD w Warszawie oraz Ogólnopolską Federacją Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL.

Marcin jest współzałożycielem i przez wiele lat pełnił obowiązki członka zarządu fundacji Polonus. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polsko Niderlandzkich. Od 2015 roku jest prezesem Polskiej Izby Handlowej w Niderlandach. Sprawuje funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Prawników Polskich w Niderlandach.